top of page

O MNIE

Krzysztof Bakalarz

Psychoterapeuta, Trener, Mówca Motywacyjny

Jestem magistrem psychologii, absolwentem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończyłem także prestiżową Szkołę Trenerów Biznesu, stworzoną przez członków Polskiego Towarzystwa Trenerów Biznesu, do którego również należałem.

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz międzynarodowej organizacji zrzeszającej psychoterapeutów poznawczo behawioralnych - International Association for Cognitive Psychotherapy.


Specjalizuję się w terapii poznawczo behawioralnej (CBT), która spośród innych psychoterapii ma najlepszą skuteczność i poparcie w badaniach naukowych. Stosuje się ją na całym świecie jako wiodącą metodę do leczenia zaburzeń lękowych (potocznie nerwice), zaburzeń nastroju (brak motywacji, depresja) oraz zaburzeń osobowości (narcyzm, biopolar, osobowość obsesyjno kompulsywna, i inne).

Dodatkowo mam duże doświadczenie w obszarach motywacji (osobistej i tego jak motywować innych), skutecznej komunikacji (z partnerem, rodziną i współpracownikami), radzenia sobie ze stresem, wyznaczania i realizacji celów oraz strategii, budowania i zarządzania zespołem, autoprezentacji i wystąpień publicznych. 

W mojej praktyce wykorzystuję najnowsze urządzenia i rozwiązania technologiczne (biofeedback, eeg, virtual reality i inne), aby ułatwić Klientom osiąganie ich celów oraz zapewnić najwyższy standard usług.Pracuję z osobami prywatnymi i firmami, prowadząc sesje indywidualne oraz zespołowe. Podczas współpracy moim zadaniem jest pomoc klientom w znalezieniu najlepszych rozwiązań, które są adekwatne do ich sytuacji. Kolejnym krokiem jest pomoc we wdrożeniu ich w życie. Ostatnim etapem jest tzw. follow up, czyli sprawdzanie jak skuteczne są obrane strategie i ewentualna ich zmiana. W mojej praktyce zawsze bazuje na rozwiązaniach, które mają twarde poparcie w dowodach naukowych – tzw. Evidence Based i są respektowane przez najbardziej znaczące organizacje zrzeszające psychologów tj. American Psychological Association, International Coach Federation, Polskie Towarzystwo Psychologiczne, Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Z mojego doświadczenia tylko takie podejście gwarantuje skuteczne i długoterminowe rozwiązania, a co za tym idzie klienci odczuwają większą satysfakcję ze świadczonych przeze mnie usług.


Moje doświadczenie (sesje indywidualne, szkolenia, wystąpienia publiczne) z podziałem na tematykę w liczbach:

Coaching indywidualny – 1100 godzin

Consulting w biznesie – 630 godzin

Motywacja – 600 godzin

Komunikacja – 1050 godzin

Autoprezentacja i wystąpienia publiczne – 450 godzin

Budowanie zespołu – 450 godzin

Sprzedaż – 900 godzin

Kompetencje menadżerskie – 800 godzinKraje na terenie których świadczyłem usługi psychologiczne:

 • Polska

 • Wielka Brytania

 • Francja

 • Grecja

 • Hiszpania

 • Węgry

 • Chorwacja

 • Litwa

 • Turcja

 • Indonezja

 • Australia

Jako mówca występowałem przed publicznością od 200 do 1200 osób.

O MNIE: About
bottom of page